Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 8-15 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Novinky
26.10.2020
Obstavba LEVI
Prinášame vám krbovú stavebnicu LEVI od popredného výrobcu z Českej republiky. Uzatvárateľný prívod centrálneho vzduchu Easy cont... čítať celé
Zobraziť všetky novinky
Blog
Ako sa neuvariť v nízkoenergetickom dome
03.11.2020 Krby, kachle
Ako sa neuvariť v nízkoenergetickom dome
Majitelia domov v nízkoenergetickom a pasívnom štandarde mohli až donedávna len snívať o chíľach strávených pri plápolajúcom krbe. V tomto smere Vám p... čítať celé
Útulné teplo Vášho domova
28.10.2020 Krby, kachle
Útulné teplo Vášho domova
Pohľad do plameňov býva tým najlepším odreagovaním od problémov každodenného života. Pri výbere kachlí by ste mali zohľadniť niekoľko faktorov. čítať celé
Záložný zdroj vykurovania, alebo ako nebyť v strese na Vianoce
21.12.2018 Krby, kachle
Záložný zdroj vykurovania, alebo ako nebyť v strese na Vianoce
Takmer všetky vykurovacie zariadenia, aj tie na plyn sú v súčasnosti závislé od elektrickej energie. čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Krby, kachle
  4. Záložný zdroj vykurovania, alebo ako nebyť v strese na Vianoce

Záložný zdroj vykurovania, alebo ako nebyť v strese na Vianoce

Dlhoročné skúsenosti nám hovoria a my to našim zákazníkom prízvukujeme, že dom nemôže byť bez záložného zdroja tepla. Niektorí sú však nepoučiteľní. Veríme, že Vy nechcete patriť do tejto skupiny.

Predstavte si výpadok hlavného zdroja tesne pred Vianocami. Teplota v dome klesá, rodina je nervôzna. Servisný technik plynového kotla nedvíha, však aj on je len človek a oddychuje s rodinou, alebo čo horšie, nemá k dispozícií potrebný náhradný diel, keďže výrobcovia, veľkosklady majú celozávodnú dovolenku a inventúru na konci roka. Nie je to sci-fi, ale opis praxe.

Aký typ vykurovacieho zariadenia je vhodný?

LUANCO N 03 AKU

Výber vhodného zariadenia závisí od typu budovy a dispozície. Na vykúrenie starších domov a nízkoenergetických stavieb postačujú krbové kachle či krbová vložka. Menej vhodné sú plynové žiariče, ktoré spaľujú vzduch v interiéri a nemajú odvod spalín riešený komínom. Preto v budovách, ktoré sú hermeticky uzavreté, majú byť spotrebiče na tuhé palivá napojené na externý prívod spaľovacieho vzduchu a na komín. Pri výbere je rozhodujúca výhrevnosť spotrebiča, pričom sa treba orientovať podľa výrobcom udávanej hodnoty. Výhrevnosť sa udáva na základe objemu priestoru v kubických metroch, ktorý daný spotrebič dokáže vykúriť. Vo všeobecnosti platí, že čím je budova energeticky náročnejšia, tým vyšší musí byť výkon krbových kachlí alebo vložky.

Kam s kachľami či krbom v dome?

Okrem výberu spotrebiča s dostatočnou výhrevnosťou je rovnako dôležité aj správne umiestnenie krbových kachlí či krbovej vložky v dome. Najvhodnejšie je umiestniť kachle či krb trvale do obývacej miestnosti na prízemí. Ide o miestnosť s najčastejším využitím, zároveň môže z prízemia teplo prestupovať do vrchných podlaží a takto ich vykurovať. Netreba zabúdať ani na potrebu zásobovať krbové kachle a krb palivom. Jeho prenášanie do vrchných podlaží by bolo maximálne neefektívne.

Aký druh a množstvo paliva? 

Najvhodnejšie palivo je suché tvrdé drevo (bukové). Drevo by malo byť aspoň dva roky prirodzene sušené, s vlhkosťou pod 18 %. Okrem tvrdého dreva môžete kúriť aj drevnými či hnedouhoľnými briketami. Zásobu vhodného paliva si pripravte dostatočne dopredu. Na jeden týždeň budete potrebovať pri každodennom použití krbových kachlí počas 8 hodín približne 20 až 25 kg paliva (v závislosti od menovitého výkonu spotrebiča). Zásoba jedného až dvoch bežných metrov dreva tak môže stačiť na celý mesiac.

Okrem vhodného paliva netreba v moderných hermeticky uzavretých domoch zabúdať na prívod spaľovacieho vzduchu z externého prostredia a raz ročne je potrebné dať na komíne vykonať revíziu. 

Prečo záložný zdroj tepla?

Hlavnou výhodou krbových kachlí a krbovej vložky je ich nezávislosť od elektrickej energie. Niektoré typy krbových kachlí môžu dokonca slúžiť aj na ohrev vody alebo prípravu jedál. A hoci ide len o doplnkový (záložný) zdroj tepla, môžete ho používať aj na celoročné dokurovanie. Za niekoľko minúť ním navodíte príjemnú atmosféru počas studených dní a večerov. Netreba sa obávať ani prevádzky, údržby a výmeny náhradných dielov, ktorá je jednoduchá.

Elegantné krbové kachle 

Elegantné krbové kachle EVORA 01 AKU s veľkými zasklenými dvierkami vám umožnia vychutnať si krásny pohľad na plamene. Praktická rukoväť kachlí sa neprehrieva, a tak uľahčuje prikladanie dreva. Kachle sú vhodné do nízkoenergetických domov a dajú sa napojiť na externý prívod vzduchu. Ide o skvelú voľbou pre moderný štýl bývania. Vysoká účinnosť spaľovania: 78%. Výkon: 3-8 kW.

EVORA 01 AKU

EVORA 01 AKU

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk